Magyarság

 István a király-Szállj fel szabad madár

Magyarság oldalam nem politikai indíttatású.....,
miután családfa kutatással is foglalkozom a régi dokumentumok alapján jutottam el őseim eredetéhez......

A közölt képek, cikkek, versek és zenék ízlésvilágomat tükrözik.




Himnusz A magyar nép zivataros századaiból
Isten, áldd meg a magyart
Jó kedvvel, bőséggel,
Nyújts feléje védő kart,
Ha küzd ellenséggel;
Bal sors akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbűnhődte már e nép
A múltat s jövendőt!
Hányszor zengett ajkain
Ozmán vad népének
Vert hadunk csonthalmain
Győzedelmi ének!
Hányszor támadt tenfiad
Szép hazám, kebledre,
S lettél magzatod miatt
Magzatod hamvedre!
Őseinket felhozád
Kárpát szent bércére,
Általad nyert szép hazát
Bendegúznak vére.
S merre zúgnak habjai
Tiszának, Dunának,
Árpád hős magzatjai
Felvirágozának.
Bújt az üldözött, s felé
Kard nyúlt barlangjában,
Szerte nézett s nem lelé
Honját a hazában,
Bércre hág és völgybe száll,
Bú s kétség mellette,
Vérözön lábainál,
S lángtenger felette.
Értünk Kunság mezein
Ért kalászt lengettél,
Tokaj szőlővesszein
Nektárt csepegtettél.
Zászlónk gyakran plántálád
Vad török sáncára,
S nyögte Mátyás bús hadát
Bécsnek büszke vára.
Vár állott, most kőhalom,
Kedv s öröm röpkedtek,
Halálhörgés, siralom
Zajlik már helyettek.
S ah, szabadság nem virul
A holtnak véréből,
Kínzó rabság könnye hull
Árvánk hő szeméből!
Hajh, de bűneink miatt
Gyúlt harag kebledben,
S elsújtád villámidat
Dörgő fellegedben,
Most rabló mongol nyilát
Zúgattad felettünk,
Majd töröktől rabigát
Vállainkra vettünk.
Szánd meg Isten a magyart
Kit vészek hányának,
Nyújts feléje védő kart
Tengerén kínjának.
Bal sors akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Meg bűnhődte már e nép
A múltat s jövendőt!
(Cseke, 1823. jan. 22.)











Helységnévtár














Vörösmarty Mihály:
Szózat
Szózat
Hazádnak rendületlenűl
Légy híve, oh magyar,
Bölcsőd az s majdan sírod is,
Mely ápol s eltakar.
A nagy világon e kívűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell.
Ez a föld, melyen annyiszor
Apáid vére folyt;
Ez, melyhez minden szent nevet
Egy ezredév csatolt.
Itt küzdtenek honért a hős
Árpádnak hadai;
Itt törtek össze rabigát
Hunyadnak karjai.
Szabadság! Itten hordozák
Véres zászlóidat,
S elhulltanak legjobbjaink
A hosszu harc alatt.
És annyi balszerencse közt,
Oly sok viszály után,
Megfogyva bár, de törve nem,
Él nemzet e hazán.
S népek hazája, nagy világ!
Hozzád bátran kiált:
„Egy ezredévi szenvedés
Kér éltet vagy halált!”      
 
Az ősi föld darabkám......  
 
  Ősök
Mert Ősöd sok ezer élt,
Ezért vagy itt.
Sok ezer nap volt,
Mely neked érlelte a mait.
Minden Ősöd vitt neked
Egy darabka életet.
Nem hiányozhat egy sem,
Mert most nem lennél jelen.
Amit mára elfeledtél,
az benned tovább él.
A tegnap öröme, bánata
Átleng a holnapra.
Igy vegyül a dac az alázattal.
Létedhez minden megadatott.
Életedre mégis te vagy,
Az egyetlen kiválasztott.
 



Az nem lehet, hogy annyi szív
Hiába onta vért,
S keservben annyi hű kebel
Szakadt meg a honért.
Az nem lehet, hogy ész, erő
És oly szent akarat
Hiába sorvadozzanak
Egy átoksúly alatt.
Még jőni kell, még jőni fog
Egy jobb kor, mely után
Buzgó imádság epedez
Százezrek ajakán.
Vagy jőni fog, ha jőni kell,
A nagyszerű halál,
Hol a temetkezés fölött
Egy ország vérben áll.
S a sírt, hol nemzet sűlyed el,
Népek veszik körűl,
S az ember millióinak
Szemében gyászköny űl.
Légy híve rendületlenűl
Hazádnak, oh magyar:
Ez éltetőd, s ha elbukál,
Hantjával ez takar.
A nagy világon e kívűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell.
            



A Szent Korona kódja  Az Időkód 
Az Időkód

Az ősi föld darabkám......  

A felső-magyarországi tótok. 


Magyarok Világhimnusza

"Magyarok madara segítsed e népet, simogasd a hittel ki utadra lépett! Ne légyen az úton múltveszejtő homály, ragyogjon a fényed, repülj Turulmadár! Szárnyaiddal érintsd, érintsd meg az eget, óvjad és vezessed magyar Nemzetedet! Úgy sarjad a növény, ha időben vetünk, véled légyen boldog, s termő az életünk. Magyarok madara segítsed e népet, simogasd a hittel ki utadra lépett! Ne légyen az úton múltveszejtő homály, ragyogjon a fényed, repülj Turulmadár!"




A Turul titka
A Turul a magyarság őrző szelleme, akit mindig szárnyakkal képzelnek el, s általában sólyommal jelenítenek meg. A sólyom tehát a Turul szimbóluma, a szimbólum pedig csak jel, s nem maga a valóság. A sólyom valójában a héber salom, illetve az arab szálem szavak magyar megfelelője. Ezek a szavak pedig békét, illetve üdvöt jelentenek. Hasonló jelentéshez jutunk, ha a Turul igazságszámát: a 149-et megvizsgáljuk. Ugyanis a Paradicsom igazságszáma is 149, s hasonlóan 149 a minden egy kifejezés igazságszáma is. A Turul tehát a Paradicsomnak, vagyis az üdvözültek birodalmának a követe, mely birodalomban a lényeg tekintetében minden egy. A magyar hagyományban szereplő Turul tehát valójában az Üdvözlet Angyala, akit a héber hagyományban Gábriel arkangyalnak neveznek. Az iszlám hagyományban pedig Gábriel (vagyis Turul) a Szentlélek angyali aspektusa, míg az emberi aspektus Mohamed. A Szent Szűz üzenetei szerint pedig a magyarság őrangyala pedig Gábriel arkangyal, vagyis a Turul. S igen érdekes, hogy a Turul titka (284) nem más mint a magyar egység (284). Korunkban a magyar egység azért problematikus, mert a Turul titka nem kellőképpen tisztázott, s a Turul a nép gondolkodásában a perifériára szorult. Nagyon fontos, hogy tisztán tudjuk, hogy ki is az őrangyalunk, s Őt lehetőleg magyar névvel illessük. Szerencsére nincs szükség önkényes megoldásra, mivel a hagyományok vizsgálata megmutatja, hogy az Üdvözlet Angyala maga a Turul. A Turul szót úgy használhatjuk, mint az Isten szót is. Ha az elvet akarjuk kifejezni, akkor névelővel használjuk e szót, ha pedig a személyességre utalunk, akkor névelő nélkül. 284 az igazságszáma az Illés szekere és a Mennyei atya kifejezéseknek is, s ez igen lényeges dolgokat mond. Illés őrangyala is a Turul egyik aspektusa volt, s Illés az ő szekerén, vagyis az ő őrangyalán képes volt fölmenni a Mennyei Atyához.
Turul tehát őrangyal, s egyáltalán Ő a legfontosabb angyal, aki a legkisebb, de a legnagyobb is. Az angyaloknak valójában nem 3, hanem 4 főrendje van. A leghatalmasabbak az istenek, akik együtt alkotják az Istenséget. Az Istenséget a második főrend angyalai veszik körül, s ide tartoznak a trónok, a kerubok és a szeráfok. Ezeknek a vezetője a Szent Vagyok, héber névvel a Szent Eheje, akinek április 21-én van a napja. A Vagyok az, aki közvetlenül bejáratos az Istenségbe, akinek így valójában a középpontját alkotja. A Teremtő Teremtéskor ez a Centrum kilépett az Istenségből, majd önmagából létrehozta alteregóit, vagyis a 2-ik főrend többi angyalát, s így körbevette eredeti önmagát. Az önmagából való kilépés ezután is folytatódott, s a Vagyok közepe is kilépett önmagából, s létrehozta újabb alteregóiból a 3-ik főrend angyalait, a hatalmasságokat, s magát is ezek között határozta meg. Ez a Hatalmas léthelyzete. Végül a Turul önnön Hatalmas léthelyzetéből is kirepült, s megteremtette a 4-ik főrend angyalait, köztük az emberi őrangyalokat. Mert mind a 4 főrend őrködik. Az első főrendnek, vagyis az Istenségnek az angyalai az ásványvilág, vagyis a mélyalvásban lévő világ létezői fölött őrködnek. Ide tartoznak többek között a bolygók őrangyalai is. A második főrendnek az angyalai a növényvilág, vagyis az álmodó világ létezői fölött őrködnek. Ezután következik a harmadik főrend, melynek angyalai az állatvilág és az ébrenlét világának a létezőit irányítják. Végül a negyedik főrend az embereket őrzi és vezeti. Az emberek feladata a negyedik tudatállapot: a Turija megvalósítása a célje. Ez a 4-ik tudatállapot a Szívcsakrához rendelhető, ahol a felső és az alsó csakrák egysége megvalósul. A Nagy Szintézist, a Nagy Létegységet itt lehet megvalósítani.
Ha az Üdvözlet Angyalát Turul névvel jelöljük meg, akkor egyben utalunk az összes szférákat összekötő jellegére, a vándor jellegre. A lényeg az, hogy Turul az eredeti valóságnak: az Aranyvalóságnak a követe, azé a valóságé, ahol minden egy. Ebben a valóságban az ellentétek egybeesnek, ezért itt az idő áll, s a változás e valóságban csupán látszat, de nem a lényeg. Ezzel szemben a vasvalóságban az idő maga is változik, s természetes módon eleve gyorsul. A vasvalóságban a teremtés 4 fokozatának megfelelő 4 korszak elkülönül egymástól, s a valóság külön határozódik meg az aranykorban, az ezüstkorban, a rézkorban és a vaskorban. Az aranykorban a vasvalóság az aranyvalóságra illeszkedik, mert Jehova, a vasvalóság ura békében van Elohimmal. Az aranykorokban a viharisten (Jehova) és a Napisten (Elohim) egységben vannak, s ezért béke van közöttük és így a világban. Míg a Napisten a múlt felé fordul, s az időtlenül elmúlt lét ideáiban gyönyörködik, addig a viharisten a nemlétező jövő felé fordul, s evolúciót akar. S az időt a jövő felé fordulás gyorsítja be. Az idő a lehetőségek dimenziója, a puszta lehetőségek uralmából pedig az anyag uralma jön létre. A viharisten és a Napisten örök egysége az örök Egyisten, aki maga az Örökkévalóság, akiben az ellentétek egysége valósul meg. Ezzel szemben a Jelen az ellentétek harcát jeleníti meg, s ezért a jelen lényegszerűen levéstermészetű. A Turul pedig az örökkévalóságot vetíti a jelenbe, s ezért Turul az üdvösség elhozója. Turul alapította az üdvösség városait is, s így Jeruzsálem megalapítója is a Turul. Hiszen Jeruzsálem: Uru-sólum, vagyis sólyomváros, illetve a béke városa. A Mennyei Jeruzsálem így a mennyei béke városa, Turul igazi székhelye. E mennyei városban laknak a turulok, az emberek őrangyalai, s innen szállanak alá a földi világba, hogy mintegy merkabaként magukkal vigyék az örök üdv honába az embereket, akiket őriznek és vezetnek.
Sokat megtudunk a Turulról, ha megvizsgáljuk Achilles-számait. Magának a Turul névnek az Achilles-száma: 18, s ennyi az Isten, a szent, az Önvaló, de a galamb Achilles-száma is. S ez felhívja a figyelmünket arra, hogy az evangéliumi galamb valójában a Turul volt, miként Turul volt jelen Jézus szeplőtelen fogantatásánál is. S ami a lényeg: Álmos vezér a Turulból lépett ki, tehát a Turul Álmos Vezér őrangyala volt. Ebből következik, hogy Álmos vezér ugyanannak a szent princípiumnak a megtestesülése volt, mint Mohamed is. Az őrangyal legfőbb feladata a szent kincsek megőrzése, s így az egyes inkarnációk kincseinek is a megőrzése. Egy személy előző életei és kincsei a saját őrangyalában őrződnek. Így az aranykori jelenlét is az őrangyalban őriztetik, sőt az aranyvalóság esszenciája is itt található. Az aranyvalóság lényege pedig az, hogy a fizikai létezők egységben vannak a metafizikai léttel, s mindenki egységben van a maga őrangyalával, s ennélfogva az aranyvalóságban mindenki király, s ezért nincs szüksége arra, hogy bizonygasson önmaga és mások előtt. Ha megértjük a Turul titkát, megidézzük az aranyvalóságot, s így az Örök Aranykor építői leszünk. A Turul titka Achilles-száma 36, s ennyi az Achilles-száma a beavatás, az éberség, a titkos kulcs, az elnyerés, a működés, az önutólérés, a léteztető, a csodálatos fa, a rendszer és a szabadulás szavaknak, illetve kifejezéseknek is. A szabadulás tehát a Turul titka, s ezért aki megszabadulásra vágyik, az értse meg saját őrangyalát, s Turult, mint az őrangyalok királyát. A szabadulás a szeretet által van, a szeretet pedig az önutólérésben realizálódik. Az önutólérés pedig az, midőn a múlt felől elérjük az Örökkévalóságot, itt összekapcsoljuk a kezdetet és a véget, s az Abszolútum ezen pontjából lebocsátjuk magunknak a jövő felől az aranyhágcsót, s ezáltal pozitívan determináljuk a saját jövőnket, s ezzel megerősítjük magunkban a hajlamot, hogy a múlt létezőiben gyönyörködjünk, s ezzel a múltat megszentelvén saját alapunkat tökéletesen megerősítsük. A csodálatos fa pedig az idő maga, s e fát a helyes időhöz való viszonyulással mászhatjuk meg. A megszabadító beavatást pedig az nyerheti el, aki megmássza a csodálatos fát. Összefoglalva:
A Turul titka a szabadulás, mely a szeretet által realizálható.
Ez itt az én Hazám 

;Honfoglalás 




TÉRKÉPTÁR

Kell még egy szó...


Magyarország

Történelmi Magyarország várai



 Magyar Őstörténeti Gyűjtemény



Thuróczy - Krónika


Nádasdy - Krónika

ORSZÁGOK TÖRTÉNELME TÉRKÉPEN